WHATSAPP HIKAYE GÜNCELLEMESI

WhatsApp Hikaye Güncellemesi

WhatsApp hikaye şeklinde durum özelliğinin beta sürümünü tamamladı ve bunu dün gece itibari ile tüm kullanıcılara sundu. Güncel WhatsApp sürümü kullanan kişiler fark etmiştir. Artık “WhatsApp kişilerim” bölümü de maalesef tarih oldu.

WhatsApp Güncellemesi Neler Sunuyor?

Aslında bu güncellemenin geleceğini daha önceden sosyal medya hesaplarımdan paylaşmıştım. WhatsApp uzun süredir beta olarak bu güncellemeyi kullanıyordu ancak artık herkese açık hale getirdi. Bu güncelleme ile birlikte artık kişiler aynı instagram veya snapchat gibi uygulamalarda olduğu gibi 24 saat yaşam ömrü olan hikayeler paylaşabilecekler.

Gerçi whatsApp bu duruma hikaye değil de “Durum” ismini veriyor. Ancak artık standart yazı ile yazdığımız whatsApp durumu da kalkmış oldu. Hani ilgiç whatsApp durumları, en iyi whatsApp durumları gibi açılan onlarca web sitesi de maalesef bundan nasibini alacak gibi duruyor. Yani artık 24 saat boyunca görünür olacak olan durumu paylaşırsanız kişiler sizin hikaye şeklinde durumunuzu görebilecek.

Gizlilik Kısmı Yine Sizin Elinizde

Gizlilik kısmını ise normal whatsApp durumunda olduğu gibi bu hikayelerin kimlerin görebileceğini seçebileceksiniz. Herkese açık veya sadece kişileriniz gibi tercihleri size bırakan whatsApp, bu güncellemesi ile bizlerin daha aktif olmasını istiyor.

Bu Güncelleme Neden Geldi?

Aslında herkesin kafasında buna benzer bir soru oluşmuştur. Çünkü bu alıştığımız whatsApp’ın yapmayacağı bir yenilik olarak karşımıza çıktı. Aslında bu güncellemenin sebebi tam anlamı ile kullanıcıya yenilik sunmak ya da rakip uygulamalar ile rekabet etmek değil.
Biliyorsunuz whatsApp’ın milyonlarca kullanıcısı bulunuyor ve bunun için hiçbir hizmet ücreti de talep etmiyorlar. Ancak artık bu hikaye görünümlü durumlar sayesinde muhteşem bir reklam pazarı da oluşturmuş olacak.

Çoğu Kişi Bu Güncellemeyi Beğenmedi!

Evet, bunun sebebi benim gözümde sadece daha fazla para kazanmak. Aslında bakarsanız adamlar haklı bile diyebilirim. Bu uygulamaya yüksek ücret verip satın aldılar ve elbette hayrına çalışmıyorlar. Ancak, kullandıkları bu yöntem maalesef olmadı. Şu ana kadar gözlemlerim ve benim şahsi görüşüm de yüksek çoğunluğun bu güncellemenin kötü olduğu yönünde izlenim veriyor.

Ben dahi kişilerim bölümünün olmadığı ve saçma sapan gelen bu durum kısmının bulunduğu whatsApp güncellemesini beğenmedim. Açıkçası alternatif uygulamaları kullanmaya itebilecek bir güncelleme olduğunu dahi düşünüyorum.
Sizin bu güncelleme hakkında görüşleriniz neler?

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica